×
logo WIR
 

1.5. Prace miasta na rzecz wsparcia rowerzystów

1.5. Prace miasta na rzecz wsparcia rowerzystów

25 września 2022
#info

W związku z wieloma korzyściami wynikającymi z poruszania się rowerem w mieście, pojawia się coraz więcej rozwiązań ułatwiających korzystanie z tego środka transportu. W wielu miastach powstają systemy tras rowerowych, które pozwalają na bezpieczne przemieszczanie się w ruchu ulicznym.

We Wrocławiu od wielu lat przeznacza się na ten cel dużą część budżetu miasta. Dzięki tym działaniom Wrocław jest obecnie jednym z najbardziej przyjaznych rowerzystom miast w Polsce. Zgodnie z Kompleksowym Badaniem Ruchu z 2018 roku (Zob. Wyniki Kompleksowego Badania Ruchu we Wrocławiu i aglomeracji 2018, https://www.wroclaw.pl/srodowisko/wyniki-kompleksowego-badania-ruchu-we-wroclawiu-i-aglomeracji-2018) udział ruchu rowerowego w podróżach po mieście jest we Wrocławiu najwyższy w Polsce i wynosi ok. 6%.

Niezwykle popularny stał się system wypożyczania rowerów (Wrocławski Rower Miejski), który daje możliwość szybkiej zmiany środka komunikacji (pociągu, tramwaju, autobusu). Pojawia się coraz więcej parkingów wysokiej jakości, czyli dobrze zlokalizowanych i bezpiecznych.

opis fotografii
×
opis fotografii
×
<34567>
# info
więcej
Strona opracowana w ramach projektu Rowerowa Szkoła Aktywności Obywatelskiej, który realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.