O PROJEKCIE

O roli szkoły "w edukacji rowerowej"

Konferencja, która odbyła się 27 października w śląskim Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach.
  „Rowerowa Szkoła” to ogólnopolski projekt edukacyjnym skierowany do dzieci i młodzieży liceów, gimnazjów i ostatnich klas szkół  podstawowych.

Podstawowymi celami projektu są: promocja codziennej jazdy rowerem wraz z praktyczną podpowiedzią jak to robić bezpiecznie oraz zainicjowanie i wsparcie zmian w szkołach, aby stały się one bardziej przyjazne rowerzystom. Istota projektu polega na ukazaniu odbiorcy szerszego kontekstu powszechnego wykorzystywania roweru (...)
  Projekt „Rowerowa Szkoła” realizowany jest w ramach ogólnopolskiej sieci organizacji rowerowych Miasta dla Rowerów Operatorem projektu jest Wrocławska Inicjatywa Rowerowa.

Miasta dla Rowerów (MdR) to ogólnopolska sieć organizacji i osób działających na rzecz praw rowerzystów i popularyzacji roweru jako przyjaznego dla środowiska środka transportu w mieście i poza nim.

Muzyczna Rowerowa Masa Krytyczna

Muzyczna Rowerowa Masa Krytyczna za nami!

Kolejny raz nasza szkolna rowerowa drużyna wzięła udział w Muzycznej Rowerowej Masie Krytycznej, która w sobotę 21 maja przejechała przez Toruń.

KAMPANIA "ROWEROWY MAJ"

SP 78 przystąpiła do kampanii "ROWEROWY MAJ"

Rowerowy maj

Nasza szkoła uczestniczy w kampanii ,,Rowerowy maj"

Europejska Rywalizaqcja Rowerowa

Wycieczka rodzinna do lasu Kuźnickiego - w ramach rywalizacji miast europejskich

MAJOWE ŚWIĘTOWANIE

W rocznicę zakończenia II wojny światowej w Europie zrobiliśmy sobie wypad rowerkami w kierunku Wojnowa.

PIERWSZOMAJOWA JAZDA.

Dzisiaj 1.05. pojechaliśmy w kierunku Dobrzykowic.