tytul: o projekcietytul: wiedzatytul: pomocetytul: dla nauczycielitytul: konkurstytul: certyfikattytul: kontakttytul: en

newsletter 2013/4

17 kwietnia 2013r.

Drodzy liderzy rowerowi,

wiosna w końcu zawitała i do nas, słońce dodaje energii na ulicach widać coraz więcej cyklistów. Wierzymy, że Państwo, uczniowie i ich rodzice także pedałujecie do pracy, do szkoły, w ramach rekreacji.

Temat jednośladu ożywa na wiosnę także ze względu na egzaminy na kartę rowerową, turnieje bezpieczeństwa drogowego, rajdy itp. O wszystkich tych wydarzeniach chętnie przeczytamy na naszym portalu rowerowaszkola.pl. Zachęcamy do zamieszczania relacji ze wszystkich prorowerowych działań, które mają miejsce w szkole bądź są z nią w jakiś sposób związane.

W waszej szkole mają miejsce prelekcje prowadzone przez naszych edukatorów dotyczące wpływu rowerów na miasto i ekosystem? Czekamy na relację. Aktywny nauczyciel sam przeprowadził zajęcia według jednego z proponowanych przez nas scenariuszy czy zgodnie z własną inwencją? Niech szkoła się tym pochwali! Uczniowie przygotowują się do egzaminu na kartę rowerową bądź do turnieju wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego oraz do testów sprawnościowych – opis wydarzeń wraz ze zdjęciami mile widziany. A może wychowankowie mają swoje pomysły rowerowe i realizują je razem w szkole bądź w czasie wolnym? Więcej nauczycieli przesiadło się z auta czy autobusu na rower? Szkoła stara się o parking rowerowy? Na takie wiadomości czekamy zarówno my jak i pozostali uczestnicy konkursu. Zależy nam, by opisy działań były czytelne i zawierały wskazówki jak Państwo radzą sobie z rowerową edukacją, jaki mają na nią pomysł. Razem możemy stworzyć bogatą platformę dobrych praktyk, która będzie inspiracja dla innych placówek edukacyjnych, które wciąż nie zdają sobie sprawy jak rower wpływa na poprawę bezpieczeństwa i kondycji uczniów.