tytul: Reforma karty rowerowejtytul: podziekowania za zbiórke na polakpotrafri.pltytul: Wrocławskie Święto Rowerzysty 2017tytul: O roli szkoły w edukacji rowerowejtytul: Konferencja w Szczecinie *Współczesne wyzwania edukacyjne w zakresie zrównoważonego transportu i bezpieczeństwa rowerzysty na drodze. Dobra praktyka*tytul: Konferencja w Poznaniu **Współczesne wyzwania edukacyjne w zakresie zrównoważonego transportu i bezpieczeństwa rowerzysty na drodze. Dobra praktyka**tytul: Konferencja w Łodzi * Współczesne wyzwania edukacyjne  w zakresie zrównoważonego transportu  i bezpieczeństwa rowerzysty na drodze.  Dobra praktyka *tytul: Konferencja *Współczesne wyzwania edukacyjne w zakresie zrównoważonego transportu i bezpieczeństwa rowerzysty na drodze*

Wrocławska edycja Rowerowej Szkoły w roku 2017/2018

1 listopada 2017r.

Dzień dobry,

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że w tym roku kontynuujemy wrocławską edycję projektu „Rowerowa Szkoła”, który cieszył się Państwa zainteresowaniem w ubiegłych latach.

W ramach projektu możliwe będzie przeprowadzenie jeszcze w tym roku na terenie Państwa placówek bezpłatnych zajęć edukacyjnych z dziećmi i młodzieżą. Stanowią uzupełnienie dla tradycyjnego szkolenia z zakresu karty rowerowej. Zajęcia koncentrować się będą na praktycznych aspektach jazdy rowerem w warunkach realnego ruchu drogowego, czego tradycyjna edukacja rowerowa nie zapewnia w wystarczającym stopniu. Uczestnicy zajęć będą mieli także okazję do zapoznania się z zasadami obowiązującej w naszym mieście Polityki Mobilności i przykładami zakończonych sukcesem działań obywatelskich, dzięki którym m. in. Wrocław odnosi obecnie sukcesy w rozwoju ruchu rowerowego.

Edukacja praktyczna bazująca na doświadczeniu rowerzystów jest obecnie szczególnie istotna z uwagi na stale rosnącą rzeszę poruszających się rowerem uczniów, do czego przyczynia się wzrost nowoczesnej infrastruktury dla rowerzystów. „Rowerowa Szkoła” jest także ważnym uzupełnieniem, dla realizowanego przez Urząd Miasta wspólnie z naszą organizacją popularnej akcji „Rowerowy Maj”. Naszym wspólnym wyzwaniem jest przekazanie Państwa podopiecznym wiedzy, która pozwoli im na bezpieczne rozpoczęcie z jazdy rowerem po mieście.

Zajęcia możliwe są do przeprowadzenia w tradycyjnej formule dwugodzinnej prelekcji na terenie szkoły lub jako bardziej rozbudowane zajęcia w formie warsztatów na terenie Ekocentrum-Wrocław. Dodatkowo istnieje możliwość wizyty u Państwa mobilnego warsztatu rowerowego „Doktor Bike”, w którym uczniowie z pomocą instruktora będą mogli przygotować swoje rowery do kolejnego sezonu rowerowego. Na wiosnę planujemy wzbogacić ofertę o zajęcia z doskonalenia jazdy.

Więcej informacji na stronie projektu http://www.rowerowaszkola.pl/wroclaw.php

Zgłoszenia prosimy przysyłać bezpośrednio na adres: c.grochowski@eko.org.pl

Cezary Grochowski

O PROJEKCIE

„Rowerowa Szkoła” to projekt edukacyjnym skierowany do dzieci i młodzieży liceów, gimnazjów i ostatnich klas szkół podstawowych.Podstawowymi celami projektu są: promocja codziennej jazdy rowerem wraz z praktyczną podpowiedzią jak to robić bezpiecznie oraz zainicjowanie i wsparcie zmian w szkołach, aby stały się one bardziej przyjazne rowerzystom. Istota projektu polega na ukazaniu odbiorcy szerszego kontekstu powszechnego wykorzystywania roweru, jego oddziaływania na stan środowiska, nasze zdrowie, powszechną mobilność, bezpieczeństwo na drogach, a także wpływu aktywności obywatelskiej rowerzystów na politykę transportową.