tytul: Konkurs plastyczny ,,Wycieczka rowerowa*tytul: Rowerowo - drogowe koło fortunytytul: Zachowanie rowerzysty na skrzyżowaniu.tytul: Wiedza teoretyczna z zakresu BRDtytul: Wycieczka rowerowatytul: Bezpieczny rowerzysta na angielskimtytul: *Rowerowe zakazy* na języku angielskimtytul: Gry planszowe związane z rowerem

Prelekcja "Rowerowa Szkoła"

Prelekcja w ramach "Rowerowej Szkoły" dla uczniów liceum.

10 marca 2015r.

10 marca 2015 odbyła się w naszej szkole prelekcja o bezpiecznym poruszaniu się rowerem po Wrocławiu. Uczniowie poznali korzyści jakie przynosi jazda na rowerze po mieście i chętnie dzielili się swoimi przemyśleniami. Po prezentacji miał miejsce quiz z ciekawymi rowerowymi nagrodami.

ico
ico restauracje ico bieżacy artykuł
ico łowiska ico imprezy wrześniowe
ico gosp. rybackie ico imprezy pażdziernikowe
[Wrocław] XI Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego - lista opublikowanych relacji:

1. Prelekcja *Rowerowa Szkoła* (2015-03-10)

Prelekcja

min

Rower staje nieodłącznym elementem krajobrazu naszych miast. W krajach zdecydowanie bardziej bogatych, w których samochód dawno przestał być wyznacznikiem statusu społecznego stał się najszybszym, najzdrowszym, najbardziej popularnym środkiem lokomocji w mieście. Wielu z nas bez względu na pogodę porę roku itp. podróżuje nim do pracy, ale również służy nam do jazdy w terenie, na wycieczki, skoro więc tak powszechnie korzystamy z niego, to zawsze warto poszerzyć swoją wiedzę o nowe informacje. W marcu i kwietniu gościliśmy prelegentkę rowerowej szkoły panią Magdalenę Mokrzan która przeprowadziła cykl prelekcji multimedialnych o tematyce związanej z rowerami w klasach pierwszych i drugich. Można było dowiedzieć się o problemach infrastruktury drogowej w naszym mieście, zobaczyć jak z tymi problemami radzą sobie inne kraje ( np. Holandia ), jak unikać zagrożeń związanych z poruszaniem się po drogach, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę podczas jazdy, jaki rower dobrać do preferowanej aktywności. Jak pokazał quiz przeprowadzony na zakończenie zajęć, to choć z pozoru wydawało by się, że wszyscy wszystko doskonale wiedzą i znają to okazało się, że prawidłowych odpowiedzi na wszystkie pytania było niewiele. Dziękujemy za szkolenie i do zobaczenia na następnych spotkaniach.

Tomasz Jęsiak

Tomasz Jęsiak