tytul: OPATRUNKItytul: RODZINKA PANA STOPtytul: Czwartaki uczą sie znakow drogowychtytul: Ćwiczenia technik jazdy roweremtytul: Przed kartą rowerowątytul: Pierwsza pomoc przedmedycznatytul: Poruszam się bezpiecznie po drodzetytul: Udział w zajęciach edukacyjnych z zakresu **Rowerowa szkoła**

VIII Eko-Rajd

VIII Eko-Rajd drogami rowerowymi miasta Poznania.

29 czerwca 2015r.

Dwudziestego szóstego maja 2015 roku,  przy pięknej pogodzie, wyruszyliśmy na  trasę rowerową prowadzącą w kierunku Toru Poznań.  Z nami do celu jechało 30 drużyn z różnych kierunków, nie tylko z Poznania. Pokonaliśmy jedną z najdłuższych tras rowerowych tego rajdu ok. 20 kilometrów. Mieliśmy okazję poznać trasy rowerowe z Dębca w kierunku Toru Poznań.

Na mecie mogliśmy zregenerować siły pysznymi drożdżówkami i przystąpić do zadań zaplanowanych przez organizatorów. Zadania wymagały od zawodników wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ekologii, środowiska naszych lasów oraz udzielenia pomocy przedmedycznej.

Zadania wywołały wiele emocji wśród zawodników, lecz wiedzę (każdy w swej konkurencji) prezentowali na wysokim poziomie. Wymagający znakomitego opanowania roweru, tor z przeszkodami umożliwił startującym zawodnikom ocenić walory własnego pojazdu, a przede wszystkim przekonać się o konieczności doskonalenia swoich umiejętnościach. W czasie, gdy sędziowie podliczali uzyskane wyniki, mogliśmy spożyć własnoręcznie upieczoną kiełbaskę nad ogniskiem. Po zakończeniu i wręczeniu pucharów, nagród najlepszym drużynom wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Można zobaczyć relacje w :

Danuta Timm

[Poznań] Szkoła Podstawowa nr 21 im. Filipiny Płaskowickiej - lista opublikowanych relacji:

1. Przed kartą rowerową (2015-06-29)
  2. VIII Eko-Rajd (2015-06-29)
  3. VIII Eko-Rajd (2015-06-29)
  4. Prelekcje Rowerowa Szkola (2015-06-29)
  5. Festyn rodzinny maj 2015r (2015-06-29)
Danuta Timm
wielkopolskie