tytul: Jak zalogowac się do konkursu jako członek drużynytytul: Jak zalogować się do konkursu jako lider rowerowy (nauczyciel)tytul: Jak działa serwis konkursowytytul: Przedłużenie terminu zakończenia konkursu – edycja dolnośląska (rok 2013)tytul: Przedłużenie terminu zakończenia konkursu – edycja dolnośląska (rok 2013)tytul: Ogłoszenie wyników edycji dolnośląskiej konkursu Rowerowa Szkoła w 2013 rokutytul: newsletter październiktytul: newletter - przedłużenie terminu zamkniecia konkursu do 9 listopada

Ogłoszenie konkursowe: Konkurs Rowerowa Szkoła – edycja dolnośląska (rok 2013)

Serdecznie zapraszamy do udziału w edycji dolnośląskiej konkursu „Rowerowa Szkoła”, adresowanego do nauczycieli i uczniów szkól ponadgimnazjalnych, gimnazjów i końcowych klas szkół podstawowych oraz placówek szkolno-wychowawczych na terenie Dolnego Śląska.

26 kwietnia 2013r.

W konkursie nagradzane będą działania na rzecz popularyzacji komunikacji rowerowej oraz tworzenia szkoły przyjaznej rowerzyście, w szczególności wszelkie formy aktywności realizowane w ramach oferty projektu edukacyjnego Rowerowa Szkoła lub inne o podobnym celu i charakterze, zrealizowane w okresie od 1 stycznia 2013 do 30 września 2013.

Konkurs odbywa się w czterech kategoriach: dla uczniów; dla nauczycieli;  dla drużyn rowerowych (nauczyciel wraz z najaktywniejszymi uczniami) oraz dla placówek edukacyjnych.

Nagrodami w konkursie są:
nagroda główna dla najbardziej aktywnej szkoły: komplet elementów do wykonania wzorcowego parkingu rowerowego wraz z systemem monitoringu;
nagroda główna dla szkolnej drużyny rowerowych: bezpłatny udział krótkim obozie rowerowym ze znanym podróżnikiem rowerowym
wyróżnienia dla szkolnych drużyn rowerowych: bezpłatny udział w spotkaniach ze znanym podróżnikiem rowerowym
nagrody dla uczniów i nauczycieli: atrakcyjne akcesoria rowerowe (solidne zapięcia i oświetlenie)

Warunkiem udziału w konkursie jest zarejestrowanie się w odpowiednim dla danej kategorii panelu konkursowym na stronie internetowej: http://www.rowerowaszkola.pl.

Szczegóły konkursu, w tym lista kwalifikujących się działań, znajdują się w aktualnym Regulaminie.

Organizatorem konkursu jest Wrocławska Inicjatywa Rowerowa, działająca w ramach ogólnopolskiej sieci organizacji rowerowych Miasta dla Rowerów. Konkurs został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.