tytul: Jak zalogowac się do konkursu jako członek drużynytytul: Jak zalogować się do konkursu jako lider rowerowy (nauczyciel)tytul: Ogłoszenie konkursowe: Konkurs Rowerowa Szkoła – edycja dolnośląska (rok 2013)tytul: Przedłużenie terminu zakończenia konkursu – edycja dolnośląska (rok 2013)tytul: Przedłużenie terminu zakończenia konkursu – edycja dolnośląska (rok 2013)tytul: Ogłoszenie wyników edycji dolnośląskiej konkursu Rowerowa Szkoła w 2013 rokutytul: newsletter październiktytul: newletter - przedłużenie terminu zamkniecia konkursu do 9 listopada
pokazuje intro

Jak działa serwis konkursowy

Uczestnicy konkursu budują wszystkie elementy składowe konkursu posługując się machanizmami serwisu. Na początek tworzą listę szkół.

• lista szkól "jak leci"
  • lista szkół wg. województwa
  • lista szkół wg miasta

te dane możemy pozyskac z obecnego logina

co mozna zrobic z taka listą:

1. po prostu wszukać szkołę
  2. jesli nie ma szkoły, to ja dopisać
  3. jesli jest, to dopisac drużynę

W jaki sposób mozna dopisac szkołę i kto to robi?
Co sie wtedy dzieje?

Aby dopisać szkołę nauczyciel powinien zalogowac się skutecznie na serwisie w panelu rejestracyjnym. Przycisk logujący umieszczony jest "na wierzchu", widoczny w każdej częsci serwisu konkursowego.

Po rejestracji i potwierdzeniu maila nauczyciel powinien wystąpić z wnioskiem o nadanie mu praw administratora.
W jaki sposób to robi?
-Wysyła maila do zarządzających serwisem. Mail powinien przy okazji zawierać zeskanowany wypełniony i podpisany formularz rejestracyjny, którego wzrór można pobrać z serwisu.

Rejestrowanie sie przyciskiem jako nauczyciel prowadzi do krótkiej istrukcji dla nauczycieli zawierającej wszystkie niezbędne informacje i linki (w tym link do wzoru formularza)

Rejestrowanie sie jako uczeń prowadzi do krótkiej instrukcji dla uczniów!

Logowanie się uczniów na sewisie powinno być w miare proste i nie absorbujące ponad niezbędna konieczność obsługi serwisu. Wprowadzona została automatyka. Serwis domyslnie wszystkich zarejestrowanych uzytkowników traktuje jako uczniów.

Z oczywistych względów nauczyciel wyposażony został mozliwość ingerencji w konta redaktorów tak, aby przyłaczone do siebie konta mógł modyfikować pod względem przynalezności do grupy, obdarzać członków grupy pewnymi uprawnieniami (mozliwośc redagowania informacji) i zatwierdzać publikawane przez poszczególnych członków informacje - relacje i dzienniczek rowerzysty.

Uczeń ma mozliwośc modyfikacji konta po zalogowaniu się jako uczeń, a szczególnie pod względem przynależności do grupy.
Moze dodawać swioje relacje oraz uzupełniac dzienniczek rowerzysty.

Komunikaty dotyczące poprawności procesu logowania wyświtlane są na serwisie w sposób jednoznaczny.